map

رهن و اجاره خانه در تهران

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و نوساناتی که در بازار املاک وجود دارد، توان خرید خانه کم شده و در نتیجه افراد به رهن و اجاره خانه روی می‌آورند. به خصوص در تهران که هر کسی بودجه خرید خانه را ندارد، رهن و اجاره خانه یکی از بهترین راه حل‌ها تلقی می‌شود. 
فراموش نکنید که حتی برای اجاره خانه در تهران هم باید شرایط را از همه جوانب در نظر بگیرید تا در طول مدتی که در خانه انتخابی خود سکونت دارید، زندگی راحتی داشته‌باشید.

توجه به محله برای اجاره خانه در تهران

یک محله خوب جهت اجاره خانه در تهران برای هر شخص تعریف مجزایی دارد. 
در واقع شرایط زندگی هر شخص در انتخاب محل زندگی‌اش تاثیر می‌گذارد. از این رو قبل از اجاره خانه باید به بررسی محیطی که خانه در آن واقع شده، فاصله‌اش با محل کارتان و عوامل بسیار دیگری بپردازید. 
مثلا زندگی در مرکز شهر برای افراد سالخورده یا کسانی که درگیر بیماری خاص هستند، مناسب نیست. چون مرکز تهران بسیار شلوغ و آلوده بوده و از این رو باعث اذیت و آزار افراد با شرایط خاص می‌شود.
از طرفی به دلیل پرجمعیت بودن تهران بهتر است خانه‌ای را برای اجاره انتخاب کنید که فاصله کمی با محل کارتان دارد تا از این طریق هر روز انرژی مضاعفی را برای رسیدن به محل کار خود صرف نکنید. 
همچنین توجه به محل مناسب برای خانواده‌هایی که فرزند کوچک دارند، بسیار مهم و حیاتی است. چرا که محیط زندگی در تربیت کودکان نقش بسیار پر رنگی دارد. بنابراین از بررسی محله‌ای که قصد اجاره خانه در آن را دارید، غافل نشوید. این موضوع شاید در وهله اول بی‌اهمیت جلوه کند، اما اگر در محیط درستی اقدام به اجاره خانه نکنید، در آن صورت به اهمیتش پی خواهید برد.

در نظر گرفتن نقشه داخلی خانه در تهران

توجه به نقشه داخلی خانه‌ها برای کسانی که قصد اجرا خانه دارند، بسیار مهم است. چون یکی از مشکلات رایج در خصوص اجاره خانه هماهنگ نبودن فضای خانه‌های جدید و تعداد لوازم و اسباب با یکدیگر است؛ به نحوی که گاها مستاجرین برای سکونت در خانه جدید چاره‌ای جز فروختن برخی از وسایل خود را نخواهند داشت. 
پیشنهاد ما به شما این است که خانه‌ای را برای رهن یا اجاره انتخاب کنید که سالن‌های پذیرایی آن به شکل مربع طراحی شده تا از لحاظ چیدمان وسایل به مشکل برنخورید.

قیمت اجاره خانه در تهران

بطور کلی نمی‌توان قیمت دقیقی را برای اجاره خانه در تهران مطرح کرد. چون ممکن است حتی میان اجاره خانه بین دو کوچه تفاوت قیمت زیادی وجود داشته‌باشد و از این رو تعیین قیمت اجاره خانه در تهران کار راحتی نیست. زیرا قیمت اجاره خانه در تهران به عوامل متعددی بستگی دارد. 
مثلا منطقه‌ای که قصد زندگی در آن را دارید، نوساز یا قدیمی بودن ساختمان، وجود یا عدم وجود پارکینگ، دسترسی به امکانات شهری و همچنین متراژ خانه تاثیر بسزایی در تعیین قیمت نهایی دارند.
با این حال پس از تعیین نهایی مبلغ مورد نظر و امضای قرارداد صاحب ملک حق افزایش قیمت را نداشته و نهایتا پس از به اتمام رسیدن دوره قرارداد و ایجاد توافق بین طرفین معامله تحقق این امر ممکن خواهد بود.

با توجه به این موضوع بهتر است خانه‌ای را اجاره کنید که قیمت اجاره‌اش کمی کمتر از بودجه شماست تا در صورت افزایش قیمت توسط صاحب ملک برای دوره بعد قادر به تمدید قرارداد خود باشید. 
همچنین باید بخاطر داشته‌باشید که پس از انعقاد قرارداد و سکونت در خانه جدید تعدادی از هزینه‌های جانبی مربوط به ساختمان هم وجود دارد که پرداخت برخی از آنها به عهده شما و مابقی وظیفه صاحب خانه است. به عنوان مثال پرداخت شارژ ماهانه ساختمان بر عهده شما و هزینه ناشی از مشکلات و تعمیرات جدی مربوط به ساختمان بر عهده صاحب ملک خواهد بود. 

از آنجاییکه اجاره خانه در تهران قیمت‌های مختلفی داشته و تعیین آن به عوامل متعددی بستگی دارد، بدیهی است که قبل از اقدام به اجاره یا رهن باید به خوبی از بنگاه‌های محل پرس و جو کنید تا در نهایت با توجه به شرایطی که دارید، بهترین انتخاب را داشته‌باشید. 

با توجه به اینکه مراجعه به بنگاه‌های مختلف و بررسی خانه‌ها و قیمت‌های تعیین شده برای آنها پروسه‌ای بسیار وقت گیر است، می‌توانید برای سهولت کار به یک سایت معتبر در این حوزه اعتماد کنید تا روند کارتان سریع‌تر پیش برود. به عنوان مثال برای آنکه از رنج قیمت اجاره خانه در تهران آگاه شوید، می‌توانید سایت 

چی ملک

 را دنبال کنید تا از آخرین اخبار و تغییرات مربوط به قیمت رهن و اجاره و حتی 

خرید خانه

 مطلع شوید.

نمایش بیشتر

رهن و اجاره املاک در تهران

موردی یافت نشد