background Image

اجاره خانه و آپارتمان

چی ملک، شما را در یافتن خانه یاری می کند

آگهی های امروز

رهن و اجاره خانه

تورم بالا و همچنین تغییر سلیقه مشتری موجب شده است تا بازار رهن و اجاره خانه بسیار داغ شود. مستاجرین می‌توانند بنا به سلیقه، بودجه و درخواست خود برای رهن، اجاره و یا رهن و اجاره خانه در محله مورد نظرشان تصمیم بگیرند. تفاوت این سه مدل به شرح زیر است:

  •   رهن کامل: مستاجر در رهن کامل، مبلغی در حدود یک پنجم از مبلغ اصلی خانه انتخابی را به صاحب آن پرداخت می‌کند و در ازای آن به مدت یک سال در همان خانه سکونت پیدا می‌کند. صاحب خانه موظف است پس از به پایان رسیدن این بازه زمانی، مبلغ رهن را به مستاجر بازگرداند.
  •   اجاره: مستاجر باید به ازای سکونت در خانه انتخابی خود، به طور ماهانه مبلغی را به عنوان اجاره بها به صاحب آن پرداخت نمایند. 
  •   رهن و اجاره: این روش، ترکیبی از رهن و اجاره است. در واقع مستاجر موظف است تا ضمن پرداخت مبلغی به عنوان پول پیش، به صورت ماهیانه مبلغ دیگری را با عنوان اجاره بها پرداخت نماید. متقاضیان می‌توانند در این روش خانه‌های بزرگتری را با مبلغ رهن پایین‌تر انتخاب کنند و به این ترتیب در کنار پرداخت پول پیش، مبلغی را نیز به عنوان اجاره بها بپردازند. 

اجاره خانه

از آنجایی که استقبال از اجاره خانه بسیار بالا رفته است، مالکان زیادی به منظور پاسخ‌دهی به این نیاز خانه‌های خود را در معرض کرایه قرار داده‌اند. حتی تعداد زیادی از افرادی که خودشان صاحب خانه هستند، به اجاره نشینی روی آورده‌اند. در اغلب مواقع این تصمیم به دلیل نارضایتی از بافت محله زندگی، قدیمی‌ساز بودن خانه، پایین بودن متراژ، ایجاد تنوع و... به وجود می‌آید. شاید ضرب المثل "اجاره‌نشینی، خوش‌نشینی" را شنیده باشید! این ضرب المثل در خصوص افرادی که علی‌رغم داشتن بودجه کافی و ملک به اجاره‌نشینی روی آورده‌اند، صدق می‌کند. از دیگر علل رونق اجاره‌نشینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •   تطبیق پیدا کردن با شرایط: در برخی مواقع دور بودن به محل کار، دانشگاه و یا خانواده موجب می‌شود تا افراد قید سکونت در منزل شخصی را بزنند و به اجاره خانه روی بیاورند.
  •  استفاده از امکانات رفاهی بیشتر: برخی از صاحبان خانه اجاره‌نشینی در ساختمانی نوساز با امکانات رفاهی فوق‌العاده را به زندگی در منزل شخصیشان ترجیح میدهند. همین موضوع موجب شده است تا بسیاری از مالکان پس از اجاره خانه خود به اجاره‌نشینی روی آورند. 
  •  ایجاد تنوع: برخی از افراد به یک‌جا نشینی علاقه‌ای ندارند و ترجیح می‌دهند تا هرچند سال یک بار، محل سکونت خود را تغییر دهند. برای این دسته از افراد جابه جایی و اجاره خانه موجب تنوع و نشاط می‌شود. 
  •  برنامه ریزی برای سرمایه: برخی از صاحبان خانه معتقدند که خرید خانه موجب رکود می‌شود و می‌توانند با تزریق این سرمایه به بازار کار، آینده روشن‌تری را رقم بزنند. به این ترتیب با فروش خانه و روی آوردن به اجاره نشینی، سرمایه تازه‌ای رابه بازار کارشان وارد می‌کنند. 

در کل، مهم‌ترین موضوعی که باید در زمان اجاره خانه به آن توجه شود، مبلغ و ودیعه اجاره است. این موضوع برای تمامی مستاجرین با هر هدفی مورد توجه قرار دارد. در واقع این نکته اساسی، انتخاب مستاجرین را محدود میکند تا در نهایت مطابق با بودجه خود برای اجاره خانه تصمیم بگیرند.

افرادی که قصد اجاره خانه دارند، باید تمامی مراحل را به صورت شفاف و قانونی پیش ببرند. تنظیم قولنامه، ثبت معامله در بنگاه و دریافت کد رهگیری، شفاف سازی در خصوص پرداخت هزینه‌های ساختمان و... برخی از اقدامات ضروری پیش از اجاره خانه است. 

اجاره خانه دربست

اگر تمایل دارید تا در حین اجاره‌نشینی از استقلال کامل برخوردار باشید، به اجاره خانه دربست روی بیاورید. به این ترتیب می‌توانید بدون حضور مالک، ملکی را با امکانات رفاهی مناسب اجاره کنید. در این شیوه اجاره‌نشینی، خانه‌ای با امکانات رفاهی در بخش‌های مختلف: سرویس خواب، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و... به مستاجر تحویل داده می‌شود. 

اجاره خانه مبله

اجاره خانه مبله یکی از شیوه های اجاره‌نشیتی است که طرفداران زیادی نیز دارد. مدیریت بهتر هزینه‌ها، سرعت بخشی به کارها، ایجاد تنوع بیشتر، راحت‌تر پیش رفتن فرآیند جابجایی، اجاره نشینی کوتاه مدت و... از مهم‌ترین دلایل رونق گرفتن اجاره خانه مبله است. اغلب خانه‌های مبله به تخت ، مبل، ظروف آشپزخانه، امکانات سرویس بهداشتی و حمام و... مجهز هستند. البته ناگفته نماند که در این شیوه اجاره‌نشینی، استانداردهای خاصی تعریف نشده است. به این ترتیب امکانات رفاهی تعریف شده در خانه‌های مبله با یکدیگر متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید وابسته به نیاز و سلیقه خود از میان خانه‌های مبله گزینه دلخواهتان را انتخاب کنید. 

اجاره روزانه خانه

بالا رفتن هزینه‌های اقامت در هتل موجب شده است تا بسیاری از افراد به اجاره روزانه خانه روی آورند. شما می‌توانید با اجاره روزانه خانه ضمن برخورداری از امکانات رفاهی بیشتر، هزینه‌های کمتری پرداخت نمایید. عموما افرادی که برای اجاره خانه روزانه اقدام می‌کنند، به دنبال امکانات کافی، آشپزخانه مجهز، در اختیار داشتن فضای مناسب و پرداخت هزینه‌های کمتر هستند. اگرچه در اجاره روزانه خانه خبری از پیش‌خدمت و خدمات‌دهی نیست، اما شما می‌توانید با استفاده از امکانات و تجهیزات موجود در خانه، به صورت مستقل به خواسته‌هایتان جامه عمل بپوشانید.

قیمت اجاره خانه

با توجه به اینکه نیاز، سلیقه و بودجه متقاضیان برای اجاره خانه متفاوت است، گزینه‌های متنوعی در بازار ملک برای پاسخگویی به نیاز مشتریان عرضه می‌شود. به طور کلی عوامل مختلفی مثل، محله، منطقه و شهر بر قیمت اجاره خانه تاثیر می‌گذارد. شما در این اینجا می‌توانید به مجموعه‌ای از گزینه‌های موجود برای اجاره خانه در شهرتان دسترسی پیدا کنید و مطابق با بودجه و سلیقه‌ خود از میان آنها انتخاب کنید. 

Your House Price
ثبت رایگان آگهی

با چی ملک بدون نیاز به مراجعه حضوری می‌توانید خانه‌ی خود را برای فروش یا اجاره به مشاورین املاک موردنظرتان بسپارید. چی ملک، فهرستی از بهترین و نزدیکترین آژانس‌های املاک را با توجه به موقعیت ملک شما در اختیارتان قرار .می‌دهد تا خانه خود را برای فروش یا اجاره به آنها بسپارید

Your House Price
اطلاعات بازار مسکن

فرصت‌های آینده، همیشه با داشتن داده‌ها و تحلیل اطلاعات موجود به‌وجود می‌آید. از اطلاعات دقیقی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، استفاده و با اطمینان بیشتری برای آینده‌ی سرمایه‌ی خود فرصت‌سازی کنید و «تصمیمی درست» بگیرید