سوئیت چیست
سوئیت

معماری و دکوراسیون

سوئیت چیست و چه تفاوتی با آپارتمان و ویلا دارد؟

آیا شما به خوبی با مفهوم سوئیت آشنا هستید. عموما اجاره نشین‌ها با این مفهوم به خوبی آشنا هستند. در واقع آشنایی با مفاهیمی این چنینی از لازمه‌های اولیه برای اجاره خانه به حساب می‌آید. 

اگر به دنبال اجاره خانه هستید، باید بدانید که سوئیت، آپارتمان و ویلا با هم تفاوت‌های بسیار زیادی دارند که در ادامه به آنها می‌پردازیم. 

همچنین اگر قصد سفر با خانواده را دارید و به دنبال اقامتگاهی مناسب در طول سفر هستید، سوئیت‌ها انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود. 

البته افرادی هم که قصد میزبانی از شخص یا اشخاص مهمی را دارند می‌توانند با اجاره سوئیت امکانات رفاهی اولیه و لازم برای یک میزبانی مناسب را فراهم کنند. 

از طرفی آپارتمان و ویلا نیز ویژگی های مثبت زیادی برای اجاره دارند که شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه و خواسته خود یک گزینه را انتخاب کنید.


سوئیت‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

سوئیت‌ تشکیل شده از ‌هال، پذیرایی و اتاق است. در برخی از مواقع سوئیت‌ها آشپزخانه ندارند اما در صورت تمایل می‌توان آشپزخانه کوچکی برایشان در نظر گرفت. 

در یک نگاه کلی سوئیت‌ شباهت بسیار زیادی به خانه های کوچک دارد که به وسیله اتاق‌های کوچک و بزرگ شکل گرفته است. 

ساختار سوئیت‌ به طوری تعریف شده است که در نگاه اول،‌ هال و پذیرایی دیده شود و اتاق‌ها در پشت هال و پذیرایی جای داده شده اند. 

لازم است بدانید که سوئیت‌ها انواع مختلفی دارند و با کاربری‌های متفاوتی اجاره و یا خریداری می‌شوند. 


آشنایی با انواع سوئیت‌

در این بخش با انواع سوئیت آشنا می شویم:

مدل دوبلکس: 

همانطور که پیشتر اشاره شد، ساختار کلی سوئیت‌ها به این ترتیب است که هال و پذیرایی جلو قرار دارد و اتاق‌ها در بخش پشتی آن هستند. اما در مدلهای دوبلکس این ساختار متفاوت شده است. در ساختار سوئیت‌های دوبلکس، دو طبقه در نظر گرفته شده است که طبقه پایین مختص هال و پذیرایی و طبقه بالا برای اتاق‌ها در نظر گرفته شده است.   این مدل برای افرادی که به دنبال تفکیک فضای نشیمن و اتاق خواب هستند انتخاب مناسبی است.  

سوئیت مدل دولوکس: 

اگر به دنبال سوئیت‌هایی با امکانات رفاهی بیشتر و متراژ بالاتر هستید، باید به دنبال مدل‌های دولوکس بروید. اگرچه این مدل با نمونه‌های معمولی تفاوت‌های عجیب و غریبی ندارند، اما برای افرادی که به دنبال کیفیت بالاتر هستند، انتخاب ایده آلی خواهد بود. 

مدل اداری:

سویئت‌های اداری یکی از بخش‌های لازم و ضروری در ساختمان‌های اداری به حساب می‌آیند. عموما در ساختمان‌های اداری سوئیت در بالاترین طبقه تعریف شده است تا افراد بتوانند قرارهای ملاقات کاری خود را در آن برگزار نمایند. اغلب سوئیت‌های اداری دارای آشپزخانه هستند تا میزبان بتواند از مهمانان خود پذیرایی کند. 

مدل مینی سوئیت: 

مینی سوئیت‌ها همان نمونه‌های معمولی هستند که متراژ پایین تری دارند. به طور کلی می‌توان مینی سوئیت‌ها را یک اتاق دانست که از امکانات رفاهی مدل‌های معمولی برخوردار هستند.

ویژگی های آپارتمان

باید گفت که آپارتمان مفهوم آشناتری دارد و اغلب افراد با ویژگی‌های آپارتمان آشنا هستند. 

سوئیت چیست
آپارتمان

به طور کلی آپارتمان‌ها بخشی از یک ساختمان با تعداد طبقات متغیر هستند و  از هال و پذیرایی،چند اتاق، سرویس بهداشتی، سرویس حمام و آشپزخانه تشکیل شده است.

اغلب آپارتمان‌ها دو تا سه اتاق دارند و در حالتی ایده آل این اتاق‌ها دو تخته هستند. 

همچنین بخوانید: قوانین آپارتمان نشینی

ویلا

اگر تمایل دارید تا در زمان اجاره استقلال کامل داشته باشید، بهتر است تا به سراغ ویلا بروید. 

تفاوت سوئیت وآپارتمان و ویلا
ویلا

ویلا به این مفهوم است که کل ساختمان فقط به یک خانه تعلق داشته باشد. 

در ویلا علاوه بر ساختمان، حیاط، باغ، زمین بازی و استخر هم وجود دارد. البته ناگفته نماند که همه ویلاها تمامی این امکانات را در ندارند. اما اگر یک ویلا متشکل از استخر، زمین بازی، حیاط و  باغ باشد مجموعه کاملی به حساب خواهد آمد. 


آیا سوئیت با ویلا متفاوت است؟

برخی از افراد تصور می‌کنند که سوئیت و ویلا به یکدیگر شباهت دارند. در صورتی که اصلا چنین نیست و این دو از لحاظ شرایط اولیه نیز با یکدیگر تفاوت‌های فاحشی دارند. 

همان طور که گفته شد سوئیت بخشی از یک ساختمان است که امکانات رفاهی گسترده ای ندارد. اما ویلا یک ساختمان مستقل است که با امکانات رفاهی مختلف معنا پیدا می‌کند. 

لینک های مرتبط: اجاره ویلا در شیراز

نویسنده : Super User

تاریخ انتشار :۱۴۰۰/۹/۷