شهر صدرا شیراز
شهر صدرا

معرفی محله ها

شهر صدرا شیراز کجاست؟

شهر صدرا یکی از شهرهایی است که به تازگی در نزدیکی شیراز ساخته شده است. 

حتما می‌دانید که شیراز جزو شهرهای پرجمعیت کشورمان محسوب شده و با این وجود همچنان هر ساله افراد زیادی برای سکونت و زندگی به این شهر مهاجرت می‌کنند. به دنبال افزایش جمعیت ابتدایی‌ترین نیازها چون محل مناسب برای زندگی و وجود مسکن بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کنند. 

به همین خاطر شهرها و شهرک هایی را در اطراف شیراز می‌بینیم که برای رفع نیاز مسکن و زندگی راحتتر احداث شده اند که شهر صدرا یکی از آنهاست.


فاصله شهر صدرا تا شیراز

شاید سوالی در ذهنتان مطرح شود مبنی بر اینکه شهر صدرا تا چه اندازه به شیراز نزدیک است؟ باید بگوییم که شهر صدرا در 25 کیلومتری شیراز قرار گرفته و با این وجود برآورد می‌شود که در اوقات خلوت و نبود ترافیک چیزی حدود 1 ساعت با شیراز فاصله خواهد داشت. 

وضعیت آب و هوای شهر صدرا

یک مزیت در خصوص شهر صدرا هوای پاک و خنکی است که در آن به چشم می‌خورد. در واقع از آنجایی که این شهر میان دو رشته کوه واقع شده است، دارای شرایط آب و هوایی مطلوبی است. از این رو یک موقعیت عالی برای زندگی در محیطی به دور از شلوغی‌های تمام نشدنی شهر و آلودگی‌های به دنبال آن را برای افراد فراهم می‌کند. 

مناطق و مراکز مهم شهر صدرا شیراز

لازم به ذکر است که درون شهر صدرا مراکز مهمی قرار دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  دانشگاه علوم پزشکی
  •  پردیس دانشگاه آزاد اسلامی
  •  ایستگاه راه آهن
  •  مجتمع خلیج فارس
شهر صدرا
شهر صدرا

تقسیم بندی شهر صدرا

این شهر به طور کلی دارای 2 فاز است که هر یک از آنها به منظور ساخت ساختمان‌های مسکونی طراحی شده‌اند. بد نیست بدانید که اکثر جمعیت شهر صدرا طی سالیان اخیر در فاز 1 مستقر شده‌اند و در فاز 2 نیز خانه‌ها هم به صورت آپارتمانی و هم به صورت ویلایی ساخته شده‌اند. 

همچنین فاز 1 دارای خیابان‌های گوناگونی است که بلوار دانش نخستین خیابان توسعه یافته در این شهر محسوب شده و آن را به اسم فلکه سنگی نیز می‌شناسند. دیگر خیابان‌های فاز 1 عبارتند از چهار راه زندیه با داشتن یک مجتمع تجاری، بلوار مولانا و خیابان پیشگامان و غدیر. 

در صورتی که مایل به خرید خانه در این شهر هستید ولی بودجه کافی ندارید، باید بگوییم که برای شروع می‌توانید خانه‌های واقع شده در خیابان پیشگامان و غدیر را انتخاب نمایید. چرا که این محدوده در حاشیه شهر قرار گرفته و خانه‌های این قسمت به دلیل نزدیکی به ریل قطار از قیمت‌های به مراتب پایین‌تری برخوردار بوده و از این رو برای کسانی که با محدودیت بودجه مواجه هستند، مناسب بنظر می‌رسند. 

شهر صدرا
شهر صدرا

وجود مراکز درمانی مختلف در شهر صدرا

نکته مهم در خصوص شهر صدرا شیراز وجود بیمارستان‌های مختلف و مهم می‌باشد. از جمله این مراکز درمانی می‌توان به بیمارستان‌های سوانح سوختگی، پیوند اعضا، قلب، اعصاب و روان و... اشاره کرد.

امروزه با توجه به پیشرفت عصر تکنولوژی و به دنبال آن آنلاین شدن بسیاری از مشاغل این امکان برای همه افراد وجود دارد که اطلاعات مورد نظرشان را به صورت آنلاین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدست آورند. 

به همین خاطر شما هم اگر قصد خرید یا اجاره خانه در شهر صدرا را دارید، می‌توانید اطلاعاتی چون محدوده قیمت خرید و اجاره خانه در شیراز و شهرهای اطراف آن مانند شهر صدرا را از طریق مطالب جمع آوری شده توسط تیم چی ملک بدست آورید. 

تنها کاری که باید انجام دهید، کلیک بر روی لینک‌ داده شده است تا خیلی سریع به اطلاعات مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید.

نویسنده : Super User

تاریخ انتشار :۱۴۰۰/۸/۲۹