قدوسی شیراز
خیابان قدوسی شیراز

معرفی محله ها

قدوسی شیراز کجاست؟

شیراز محله‌ها و مناطق زیبا و اصیلی دارد. یکی از این مناطق مشهور و پرآوازه، قدوسی شیراز است که از امکانات مناسبی برای زندگی برخوردار است. همین موضوع موجب شده است تا به یکی از  محله‌های مورد علاقه شیرازی‌ها و البته مهاجران تبدیل شود. 

قدوسی شیراز در یک نگاه

قدوسی شیراز دارای دو بخش پرفروش قدوسی شرقی و قدوسی غربی است که هر یک ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. متقاضیان خرید املاک شیراز می‌توانند پس از بررسی این دو محله، منطبق با خواسته و بودجه خود، گزینه‌های دلخواهشان را پیدا کنند. 

قدوسی شیراز سازمان و اماکن دولتی مهمی را در برگرفته است. همین موضوع موجب شده تا در چند سال اخیر میزان ساخت و ساز در قدوسی شیراز افزایش پیدا کند. 

در امتداد افزایش سکونت بومیان  در قدوسی شیراز اماکن تفریحی و تجاری متنوعی به منظور پاسخگویی به نیازمندی‌های ساکنین منطقه مهیا شده است. در واقع اهمیت این منطقه برای بومیان و مهاجران، موجب رونق ساخت و ساز و خرید و اجاره ملک در قدوسی شیراز شده است. 

اخیرا مراکز خرید شیک و متنوع زیادی در خیابان‌های قدوسی شیراز تاسیس شده است که مورد توجه بومیان و اقشار پردرآمد شیرازی قرار گرفته است. 

قدوسی غربی

قدوسی غربی یکی از محله‌های شناخته شده و معروف در قدوسی شیراز است. این محله در منطقه 1 شهر قرار گرفته است. این محله از شمال به بلوار ایمان شمالی وصل می‌شود و از سمت جنوب به میدان مطهری امتداد دارد. 

خیابان قدوسی غربی با معابر زیادی در ارتباط است و این ارتباط اهمیت این محله را دوچندان کرده است. بلوار شهید مطهری شمالی و جنوبی، وکلا، قدوسی شرقی، بلوار محلاتی جنوبی و... از جمله معابر مهمی هستند که به قدوسی غربی وصل شده اند. 

به طور کلی باید بگوییم که در محله قدوسی شیراز همه چیز برای تجربه یک زندگی ایده آل مهیا است. اگر انتخاب شما قدوسی غربی است، می‌توانید از فروشگاه‌های برند، مراکز خرید متنوع، رستوران‌ها، کافه‌های مختلف و... استفاده کنید. 

اگر به دنبال خیابان‌های مهم قدوسی غربی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما سری به خیابان‌های محلاتی، عظیم و  حقیقت بزنید. شما می‌توانید در این خیابان‌ها گزینه‌های مناسبی را برای خرید و اجاره خانه در قدوسی شیراز پیدا کنید. 

البته ناگفته نماند که وجود مکان‌های مهم دیگری در قدوسی غربی، اهمیت آن را بیشتر کرده است. در این محله شرکت آب و فاضلاب استان فارس قرار داد. از طرفی دفتر خدمات مهندسی شهرسازی شهرداری شیراز نیز در قدوسی غربی واقع شده است. وجود این دو مکان در قدوسی غربی به اهمیت و ارزش محله افزوده است. 

قدوسی غربی شیراز دارای یک پارک محله‌ای محبوب است که همه روزه بومیان منطقه برای تفریح و استراحت به آن رجوع می‌کنند. زیبایی و محبوبیت پارک قدوسی شیراز موجب شده است تا کیفیت زندگی برای ساکنین منطقه بیشتر شود. البته این موضوع بر قیمت خانه‌های منطقه نیز تاثیرگذار بوده است. 

اگر به قدوسی شیراز علاقمندید و قدوسی غربی را برای سکونت انتخاب کرده اید، می‌توانید به راحتی  از طریق وسایل نقلیه عمومی و شخصی به سایر نقاط شهر بروید. این منطقه دارای خط اتوبوس واحد و ایستگاه مترو است. 

شما می‌توانید از هر کجای شهر شیراز با کمک خط 69 و 155 اتوبوس واحد به قدوسی غربی برسید. ضمن اینکه متروی ایستگاه قصرالدشت نیز شما را به قدوسی غربی ارتباط می‌دهد. 

 

قدوسی غربی شیراز
قدوسی غربی


 

همانطور که در عکس خیابان قدوسی غربی شیراز مشاهده می‌کنید، این محله آپارتمان‌های متعددی برای خرید و اجاره دارد. اگر قدوسی شیراز را برای خرید یا اجاره خانه انتخاب کرده اید و به دنبال گزینه‌ای ایده آل در قدوسی غربی هستید، باید بدانید که قیمت آپارتمان در قدوسی غربی شیراز نسبتا بالا است. البته در صورتی که به دنبال خانه‌های قدیمی ساز و یا متراژ پایین بگردید، مواردی با قیمت مناسب‌تر را نیز پیدا خواهید کرد. 

قدوسی شرقی

اگر بخواهیم در مورد خیابان‌ها و محله‌های مهم شهر شیراز صحبت کنیم، بی شک  قدوسی شرقی یکی از مهم‌ترین موارد خواهد بود. این خیابان به عنوان یکی از اصلی‌ترین خیابان‌های شهر و محله معروف قدوسی شیراز شناخته می‌شود. 

اهمیت این محله در قدوسی شیراز، موجب شده است تا خرید و اجاره خانه در منطقه افزایش پیدا کند. به طبع با افزایش خرید و اجاره ملک در این منطقه و همچنین افزایش سکونت، خدمات رفاهی و تفریحی بیشتری در قدوسی شیراز فراهم شده است. 

همین موضوع موجب پیشرفت و توسعه جنبه‌های مختلف اقتصادی در منطقه شده است. از همین رو رستوران‌ها، مراکز تجاری، کافی شاپ‌ها، آموزشگاه‌ها، مراکز خدمات درمانی و... متنوعی به منظور پاسخگویی به نیاز ساکنین منطقه فراهم شده است. 

وجود سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز در منطقه قدوسی شرقی موجب محبوبیت و افزایش اهمیت قدوسی شیراز شده است. 

 اگر قدوسی شرقی شیراز را برای سکونت خود انتخاب کرده اید، می‌توانید با استفاده از وسیله نقلیه شخصی یا عمومی به راحتی به نقاط مختلف شهر بروید. خط واحد 155 که در قدوسی شرقی قرار گرفته است، شما را به سایر نقاط شهر ربط می‌دهد. 


خرید آپارتمان در خیابان قدوسی شیراز با چی ملک

افرادی  که به دنبال منزل ویلایی قدوسی شیراز هستند، می‌توانند در دو محله غربی و شرقی تحقیق کنند. از آنجایی که تحقیق میدانی به زمان زیادی نیاز دارد، می‌توان با کمک سایت چی ملک دقیق‌ترین بررسی‌ها و تحقیقات را در زمانی کوتاه انجام داد. 

در سایت چی ملک فایل‌های متنوعی برای قدوسی شیراز در دسترس مشتریان قرار گرفته است و هر فایل دارای توضیحات کافی  و تصاویر است. بنابراین مشتریان خرید یا اجاره می‌توانند با بررسی ویژگی‌های هر فایل، انتخابی آگاهانه و دقیق داشته باشند. 

لینک های مرتبط:

خرید آپارتمان در شیراز

اجاره خانه در شیراز

 

نویسنده : Super User

تاریخ انتشار :۱۴۰۰/۸/۱۰