خرید خانه در کیش
راهنمای خرید خانه در کیش

راهنمای خرید و اجاره خانه

راهنمای خرید خانه در کیش

خرید خانه در کیش هر ساله با اهداف گوناگونی از طرف مردم مورد استقبال قرار می‌گیرد. سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا؟! مردم به چه نیتی قصد خرید خانه در کیش را دارند؟ 

باید بگوییم که این مسئله به اهداف و طرز تفکر افراد بستگی دارد. به عنوان مثال عده‌ای کیش را به چشم منطقه‌ای مناسب برای سرمایه گذاری می‌بینند و مایلند که به منظور تغییر وضعیت مالی زندگی خود و پیشرفت در مسیری که قرار دارند، محل سکونت خود را به کیش تغییر دهند. 

برخی دیگر از افراد نیز خرید خانه در کیش را به عنوان یک پروژه مهاجرت در نظر می‌گیرند. چون بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلفی چون دور بودن از شلوغی و یکنواختی زندگی شهرنشینی، بدست آوردن موقعیت شغلی بهتر و به طور کلی تغییر وضعیت زندگی فکر مهاجرت را در سر می‌پرورانند. 

حال مسئله این است که آیا همه انسان‌ها برای مهاجرت ساخته شده‌اند؟ هر کسی تاب و تحمل سختی‌های مهاجرت را دارد؟ قطعا خیر. بسیاری از افراد علیرغم علاقه خود برای مهاجرت از لحاظ مالی، عاطفی، وضعیت خانوادگی و بسیاری دیگر از عوامل مختلف شرایط لازم را برای مهاجرت نداشته و گاها برخی از افراد بعد از مهاجرت احساس پشیمانی کرده و مجدد به وطن خود بازمی‌گردند. 

با توجه به این موضوع نقل مکان و زندگی در کیش یک راه حل عالی و به مراتب ساده‌تر برای کسانی محسوب می‌شود که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند. به همین خاطر در ابتدا گفتیم که خرید خانه در کیش سالانه مورد توجه ویژه‌ای قرار می‌گیرد. 

حال اگر شما هم به فکر شروع یک مرحله جدید از زندگی خود از طریق نقل مکان به کیش هستید، بهتر است که قبل از انجام هرگونه اقدامی با چی ملک همراه شده و ابتدا به خوبی با شرایط و مزایای خرید خانه در کیش آشنا شوید. 

مزایای زندگی در کیش

اگر بخواهیم در مورد مزایای زندگی در کیش صحبت کنیم، طی یک جمله کوتاه باید بگوییم که زندگی در کیش یعنی زندگی در محیطی سالم و مملوء از آرامش. به عنوان مثال برای شروع می‌توانیم به هوای پاکیزه کیش اشاره کنیم.

اگر از ساکنین شهر شلوغی چون تهران باشید، حتما از شلوغی‌های سرسام آور و آلودگی‌های آزاردهنده آن که همواره در کمین شکار سلامتی افراد است، به خوبی آگاهی دارید. 

همه می‌دانند که زندگی در شهرهای شلوغ و پرجمعیت برای افراد مسن و کسانی که مبتلا به بیماری‌هایی چون آسم و مشکلات ریوی هستند، سخت و خطرناک بوده و از این رو اگر خواهان زندگی توام با سلامتی هستند، باید محل سکونت خود را به شهری با هوای پاک تغییر دهند. حال جزیره کیش با داشتن میزان قابل توجهی از اکسیژن خالص محیط مناسبی برای سکونت و زندگی این دسته از افراد محسوب می‌شود. 

از جمله دیگر مزایای زندگی در کیش می‌توان به امنیت و آرامش آن اشاره کرد. 

خوشبختانه با زندگی در کیش قرار نیست که پشت ترافیک‌های چند ساعته و خسته کننده بمانید و اضطراب نداشتن امنیت در آن را به جان بخرید. به بیان واضح‌تر زمانی که شما جهت خرید خانه در کیش اقدامات اولیه را شروع کنید، به راحتی متوجه می‌شوید که دیوار خانه‌ها ارتفاع کمی داشته و همین موضوع نشان دهنده این است که با وجود امنیت و اعتماد میان ساکنین این منطقه کسی نگران آزار و اذیت و ناامنی‌های احتمالی نیست. 

راهنمای خرید خانه در کیش
مزایای زندگی در کیش

زندگی در کیش این امکان را به شما می‌دهد که از کمیاب‌ترین و در عین حال عالی‌ترین خودروها استفاده کنید. جالب است بدانید که بابت استفاده از چنین اتومبیل‌هایی که شاید امکان داشتن آنها در سایر مناطق کشور برایتان مهیا نباشد، لازم نیست که هزینه‌های گزافی را بپردازید و تنها با پرداخت مبلغی قابل قبول آن هم بدون پرداخت‌های گمرکی قادر به استفاده از آنها خواهید بود. دلیل چنین امری به آزاد بودن کیش به عنوان یک منطقه تجاری برمی گردد. 

آشنایی با مناطق مسکونی کیش

برای خرید خانه در کیش قبل از هر چیز باید تصمیم بگیرید که قصد زندگی در کدام یک از مناطق مسکونی آن را دارید. به عبارتی باید با توجه به بودجه، شرایط و خواسته شخصی خود تصمیم بگیرید که مایل به زندگی در شهرک، برج یا مجتمع‌های مسکونی هستید یا خیر. 

چنانچه به دنبال خرید خانه در کیش شهرک‌های آن را برای سکونت انتخاب کنید، باید بدانید که کیش دارای دو شهرک با نام‌های شهرک صدف و شهرک سفین می‌باشد که شهرک صدف با داشتن 7 فاز و موقعیت مکانی عالی اصلی‌ترین شهرک کیش بشمار رفته و اغلب سرمایه گذاران در آن سکونت دارند. در مقابل شهرک سفین نیز که از مناطق مسکونی قدیمی کیش محسوب می‌شود، با داشتن 3 فاز و امکاناتی کمتر در مقایسه با شهرک صدف شرایط بهتری را جهت خرید خانه در کیش برای کسانی که با محدودیت بودجه مواجه هستند، فراهم می‌کند. 

خرید خانه در برج‌های کیش که در نوار ساحلی واقع شده‌اند، زندگی لاکچری و پر از امکاناتی را در اختیارتان قرار می‌دهد. از جمله این برج‌ها که دارای امکاناتی نظیر سالن ورزشی، استخر و... هستند، می‌توان برج‌های طلایی، دامون، کرانه، ایر و پرشین را نام برد.

علاوه بر برج‌های لوکس نام برده شده در بالا، مجتمع‌های تجاری منحصر به فردی چون نسیم و آناهیتا را نیز نباید فراموش کرد.

مناسب‌ترین زمان ممکن برای خرید خانه در کیش

چنانچه قصد خرید خانه در کیش را دارید، بهتر است که تردید و دودلی را کنار گذاشته و هر چه سریع‌تر برای تحقق این امر اقدامات لازم را انجام دهید. دلیل چنین کاری واضح و مشخص است؛ چرا که قیمت املاک در کیش به صورت تصاعدی بالا رفته و اگر سریع اقدام نکنید، ممکن است که شرایط خرید خانه در کیش برایتان سخت و مشکل شود. 

به همین خاطر بهترین زمان برای خرید خانه در این جزیره زیبا اولین فرصت و یا در بازه رکود بازار املاک است. به خصوص اگر تصمیم دارید که با خرید خانه با یک تیر دو نشان بزنید و علاوه بر داشتن ملک به نوعی سرمایه گذاری هم کرده باشید، دوران رکود مسکن بهترین فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد. 

راهنمای خرید خانه در کیش
مناطق مسکونی کیش

توجه به دو نکته مهم

  1. برای آنکه خیالتان از بابت خرید خانه در کیش راحت باشد، باید بگوییم که خانه‌های این جزیره با دقت و نظارت سفت و سختی ساخته شده و در نتیجه حین بازدید از املاک مختلف با خانه‌های باکیفیت و زیبایی مواجه خواهید شد. 

همچنین فراموش نکنید که در کیش علاوه بر اداره ثبت اسناد، سازمان مناطق آزاد کیش نیز جهت ارائه سند خدمات لازم را در اختیار شما قرار داده و مزیت سازمان مذکور این است که سندهای آن به هنگام نقل و انتقال معاف از مالیات هستند.

نویسنده : Super User

تاریخ انتشار :۱۴۰۰/۱۰/۲۱