راهنمای گام به گام خرید و اجاره خانه در چی ملک

باید اعتراف کرد که یکی از سخت ترین معاملات، مربوط به خرید و اجاره خانه است. در واقع شما باید برای انجام چنین معاملاتی، موارد زیادی را در نظر بگیرید. از متراژ مورد نظر گرفته تا محله، بودجه در دسترس، سال ساخت و... مواردی هستند که باید در زمان خرید و اجاره خانه به آن توجه شود. در صورتی که فردی با بی توجهی به این اصول و موارد مهم، وارد معاملات ملکی شود، در آینده ای نزدیک به این ضرر و زیان‌های گسترده آگاه خواهد شد. به طور کلی معاملات ملکی باید همسو با نیاز، سلیقه و بودجه مشتریان باشد. همه ما در سال‌های نه چندان دور مجبور بودیم تا برای خرید و اجاره خانه کفش‌های آهنین به پا کنیم و با مراجعه به دفاتر املاک مختلف، به دنبال گزینه ایده آل بگردیم. خوشبختانه این روزها مجموعه چی ملک با در نظر گرفتن این نیاز اساسی، کار شما را راحت کرده است تا بتوانید با مراجعه به سایت، با دقت فراوان در میان فایل‌های موجود جستجو کنید. لازم به ذکر است که این جستجو بسیار گسترده است و تمام شهرهای ایران را دربر میگیرد. اگر جز آن دسته از افرادی هستید که وقت کافی برای جستجوی محلی در اختیار ندارید در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا روش استفاده از سایت چی ملک را به شما آموزش دهیم. به این ترتیب می‌توانید در کوتاه ترین زمان با گشت و گذاری مجازی در میان فایل‌های موجود، انتخابی مناسب برای خرید و اجاره خانه داشته باشید.

گام به گام تا اجاره خانه در چی ملک

 1. پس از اینکه وارد سایت چی ملک شدید، از قسمت بالای صفحه و در بخش منو گزینه رهن و اجاره را انتخاب کنید.

 2. پس از آن در صفحه تازه ای که برایتان باز می‌شود، باکسی را مشاهده می‌کنید که می‌توانید نام شهر، منطقه و محله موردنظرتان را در آن وارد کنید(فرض را بر این میگیریم که شما جستجوهای خود را به شهر تهران محدود کرده اید).

 3. در گام بعدی می‌توانید با فشردن دکمه جستجو، نتایج موجود را مشاهده کنید.

  guide-1
  عکس اول
 4. در ادامه فایل‌های موجود در سایت چی ملک که به شهر تهران تعلق دارند، نمایش داده میشوند. لازم به ذکر است که فایل‌های موجود در سایت دارای توضیحات کافی، قیمت و تصاویر تکمیلی هستند که به شما کمک می‌کنند تا انتخابی درست داشته باشید. در صورتی که بخواهید بررسی‌های خود را مطابق با خواسته خود محدودتر کنید، می‌توانید از فیلترهای موجود در بالای صفحه کمک بگیرید.

  guide-2
  عکس دوم
 5. فیلتر اول دارای دو بخش خرید و رهن و اجاره است. شما باید برای رهن و اجاره خانه گزینه دوم را انتخاب کنید.

 6. در گام بعدی میتوانید نام شهر، محله و منطقه خود را تغییر دهید و یا اصلاح کنید تا جستجوها منطبق با خواسته شما و در محله‌های موردنظرتان انجام شود.

 7. در فیلتر سوم می‌توانید نوع ملک مورد نظرتان برای رهن و اجاره را مشخص کنید. این فیلتر دارای دو بخش اداری- تجاری و مسکونی است که تمامی تقاضاهای مشتریان را پوشش می‌دهد. در صورتی که به دنبال ملکی برای کار و تجارت می‌گردید، باید فیلتر را بر روی گزینه اداری- تجاری تنظیم کنید و در صورتی که به دنبال واحد مسکونی هستید باید گزینه مسکونی را انتخاب کنید.

 8. فیلتر بعدی مربوط به قیمت رهن و اجاره است. شما می‌توانید در این فیلتر مبلغی را به عنوان حداقل و حداکثر تعیین کنید تا در ادامه جستجوها با توجه به بودجه شما انجام پذیرد.

 9. فیلتر بعدی مربوط به تعداد اتاق خواب است. این بخش دارای گزینه‌های: بدون اتاق خواب، 1 خوابه، 2 خوابه، 3 خوابه، 4 خوابه، 5 خوابه و 6 خوابه است. در صورت انتخاب هر یک از این گزینه‌ها، جستجو کاملا منطبق با سلیقه و درخواست شما انجام خواهد شد.

 10. فیلتر بعدی مربوط به متراژ است. با استفاده از این فیلتر نیز می توانید عددی را به عنوان حداقل و حداکثر میزان متراژ تعریف کنید.

 11. با استفاده از فیلتری که در بخش پایینی قرار گرفته است، می‌توانید فایل‌های به نمایش در آمده را به شکل به روزترین، قدیمی‌ترین، ارزان ترین و گران ترین مرتب کنید.

  guide-3
  عکس سوم
 12. در صورتی که تصمیم داشتید تا تمامی فایل‌های ثبت شده در سایت چی ملک را بدون در نظر گرفتن فیلتر مشاهده کنید، باید از بالای صفحه سمت چپ، دکمه ضربدر پاک کردن فیلترها را بزنید.

  guide-4
  عکس چهارم
 13. در ادامه می‌توانید با کلیک بر روی هر یک از فایل‌های به نمایش درآمده، در جریان جزئیات آن قرار بگیرید و از امکانات و محل دقیق ملک بر روی نقشه، کارشناس اجاره در منطقه مورد نظر و... مطلع شوید. در صورتی که فایل مورد نظر مورد تایید تان قرار داشته باشد، می‌توانید با شماره تلفن آگهی دهنده تماس بگیرید و برای مراجعه حضوری زمانی را تنظیم کنید.

گام به گام تا خرید خانه در چی ملک

کلیات طی کردن فرآیند خرید خانه در سایت چی ملک، شباهت بسیار زیادی به روال رهن و اجاره خانه دارد. در ادامه این فرآیند را به صورت اختصاصی توضیح می دهیم:

 1. برای خرید خانه در سایت چی ملک باید پس از ورود به سایت از قسمت بالایی صفحه گزینه خرید را انتخاب کنید. در ادامه باکسی در صفحه تازه نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با وارد کردن شهر، محله و منطقه و فشردن دکمه جستجو، گشت و گذار مجازی خود را آغاز کنید.

  guide-5
  عکس پنجم
 2. در ادامه وارد صفحه تازه ای می‌شوید و می‌توانید تمامی فایل‌های خرید خانه در شهر تهران را در سایت چی ملک مشاهده کنید.

 3. می‌توانید با استفاده از فیلتر موجود در صفحه تمامی فایل‌ها را با توجه به قیمت و تاریخ مرتب کنید.

  guide-6
  عکس ششم
 4. در صورتی که به دنبال گزینه‌های محدودتری هستید و می‌خواهید تا جستجوها مطابق با خواسته، سلیقه و بودجه شما انجام شود، می‌توانید از فیلترهای موجود در بالای صفحه کمک بگیرید.

  guide-7
  عکس هفتم
 5. فیلتر اول دارای دو بخش خرید و رهن و اجاره است. شما باید برای پیدا کردن گزینه موردنظرتان، این فیلتر را بر روی گزینه خرید نگه دارید.

 6. در فیلتر دوم می‌توانید شهر، محله و منطقه موردنظرتان را وارد کنید و جستجو را به بخش‌های موردنظرتان محدود کنید.

 7. در فیلتر سوم می‌توانید نوع کاربری ملک را مشخص کنید. چنانچه به دنبال ملکی برای تجارت و کار هستید، باید کاربری تجاری-اداری را انتخاب کنید. اما در صورتی که برای سکونت به دنبال ملک هستید، باید کاربری مسکونی را انتخاب نمایید.

 8. شما می‌توانید با استفاده از فیلتر چهارم شرایطی را ایجاد کنید که سایت فقط خانه‌هایی که از لحاظ قیمتی در بازه موردنظرتان قرار دارد را نمایش دهد. به این منظور باید در فیلتر قیمت، حداقل و حداکثر مبلغ را وارد نمایید.

 9. در فیلتر پنجم می‌توانید تعداد اتاق خواب‌های موجود در ملک را انتخاب کنید. این فیلتر دارای گزینه‌های: بدون اتاق خواب، 1 خواب، دو خواب، 3 خواب، 4خواب، 5 خواب و 6 خواب است.

 10. آخرین فیلتر موجود در این بخش مربوط به متراژ است. برای اینکه خانه‌های نمایش داده شده مطابق با درخواست شما باشد، می‌توانید حداقل و حداکثر متراژ را در این فیلتر تعریف کنید.

نکته: در صورتی که پیشتر از فیلترهای موجود استفاده کرده اید و حالا تصمیم دارید تا تمامی فایل‌ها را بدون وجود فیلتر مشاهده کنید، می‌توانید بر روی پاک کردن فیلترها که در بخش بالایی و سمت چپ صفحه قرار گرفته است، کلیک کنید.

guide-8
عکس هشتم