map

خرید باغ شهری در شیراز

امروزه خیلی از افراد ممکن است که به خرید باغ شهری در شیراز علاقه مند شده‌باشند. زیرا زندگی شهرنشینی در تار و پود روزمره‌هایمان تنیده شده و به همین خاطر گاهی برای کسب انرژی مجدد به یک محیط آرام و سبز احتیاج پیدا می‌کنیم. 

باغ شهری ایده‌ای بود که به دنبال افزایش جمعیت، فراهم ساختن مسکن و حفاظت از محیط زیست مطرح گردید. این ایده در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته و ایران نیز آن را در بخش‌هایی از جمله شیراز به اجرا در آورده‌است.

مزایای خرید باغ شهری

همانطور که می‌دانید افزایش جمعیت اثرات مختلفی با خود به همراه دارد. از جمله این اثرات می‌توان به نیاز شدید مسکن و اشتغال زایی اشاره کرد. این موضوع باعث شد تا ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری مختلفی برای رفع نیاز انسان‌ها و زندگی راحتتر آنها ساخته شود. در نتیجه با نگاهی گذرا به سالیان دور تا به الان متوجه می‌شویم که شهرهای ساده و کم جمعیت به شهرهای بزرگ و پرجمعیتی تبدیل شده‌اند و در این راستا از فضای سبز زندگی‌هایمان کاسته شده است. 

ایده باغ شهری به ما کمک می‌کند تا برای مدتی از زندگی شهری فاصله گرفته و به فضای سبز آن پناه ببریم.

البته باغ شهری تنها محیط سرسبز طبیعی برای گذران اوقات فراغت نیست؛ بلکه با درآمیختن زندگی شهری و روستایی امکان سکونت در آن وجود دارد. به بیان واضح‌تر هر باغ شهری به بخش‌های مختلفی از جمله مسکونی، صنعتی و کشاورزی تقسیم می‌شود.

از این رو در گذشته افراد به دنبال افزایش جمعیت بجای مهاجرت به سایر شهرها باغ شهری را برای زندگی انتخاب می‌کردند. در باغ شهری اشتغال زایی بالا و فاصله میان محل کار و محل زندگی کوتاه بوده و در عین حال از هوای پاک آن می‌توان لذت برد. 

از این رو زندگی در باغ شهری برای بازنشستگان و افراد سالخورده‌ای که می‌خواهند از هیاهو و هوای آلوده شهر در امان باشند، یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. به همین خاطر بسیاری از افراد به 

خرید باغ شهری

 در شیراز که منطقه‌ای خوش آب و هوا و سرسبز است، فکر می‌کنند.

محل اجرایی کردن طرح باغ شهری

محله‌های مخروبه‌ای که خانواری در آنها زندگی نمی‌کند، محل مناسبی برای احداث باغ شهری است. البته این محلات از جهات مختلفی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که یکی از آنها اطمینان داشتن از وجود منبع آب مناسب است. چون برای رسیدگی و آبیاری صحیح فضای سبز باغ شهری باید منبع آب در دسترس قرار داشته‌باشد. 

آب مورد نیاز جهت آبیاری صحیح از طریق سیستم‌های مکانیزه و پساب‌های شهرهای اطراف تامین می‌شود.

خرید زمین در باغ شهری شیراز

چنانچه قصد خرید باغ شهری در شیراز را دارید، شناخت مناطق و ویژگی‌های هر یک از آنها به شما کمک می‌کند تا انتخاب راحتتری در این امر داشته‌باشید. از جمله مناطقی که می‌توانید جهت خرید باغ شهری در شیراز اقدام نمایید، عبارتند از:

  •  منطقه سیاخ دارنگون: منطقه سیاخ دارنگون متشکل از مجموعه باغ شهری‌هایی است که در 15 کیلومتری شیراز واقع شده و فاصله کمی با جاده اصلی دارد. آب و برق این منطقه تامین بوده و از مزایایی که دارد، می‌توان به مواردی مثل نزدیکی به رودخانه، وجود منظره زیبا، داشتن سند و... اشاره کرد.
  •  روستای دهنو قلندری: باغ شهری 1500 متری در این منطقه و خانه زنیان قرار گرفته که تنها چند دقیقه کوتاه با جاده اصلی فاصله داشته و دارای آب و برق نیز می‌باشد. خاک حاصلخیز، انواع درختان میوه، امکان پیشرفت و توسعه و بسیاری موارد دیگر از جمله ویژگی‌های این باغ شهری هستند.

برای سهولت در کسب اطلاعات در خصوص خرید باغ شهری در شیراز با دنبال کردن وب سایت چی ملک می توانید از به روزترین آگهی های خرید و فروش زمین، ویلا و باغ شهری در محله های مختلف شیراز با خبر شوید.

نمایش بیشتر

خرید و فروش ویلایی/باغ و باغچه در شیراز

موردی یافت نشد