background Image

خرید خانه و آپارتمان

چی ملک، شما را در یافتن خانه یاری می کند

آگهی های امروز

خرید خانه

خرید خانه همواره یکی از دغدغه‌ها و آرزوی بسیاری از انسان‌ها بر روی این کره خاکی است. چون همانطور که می‌دانید زندگی در یک خانه اجاره‌ای مشکلاتی مثل جا به جایی هر ساله، تحت تاثیر قرار گرفتن هزینه رهن و اجاره خانه بواسطه نوسانات قیمت ملک و... را با خود به همراه دارد. علاوه بر این افراد از طریق خرید خانه می‌توانند پول خود را سرمایه گذاری کرده و از این طریق خیالشان از بابت آینده راحت باشد. در نتیجه ایده آل هر شخصی برای زندگی راحت خرید خانه خواهدبود. برای خرید خانه باید راه‌های رسیدن به آن را بلد باشید.

 •  پس انداز و دوراندیشی: 
  یکی از راه‌هایی که به شما در خرید خانه کمک می‌کند، کم کردن هزینه‌های اضافی و پس انداز کردن پول است. تنها کافی است که از هزینه‌های اضافی ماهانه کاسته و مبلغ باقی مانده از این طریق را به حسابی جداگانه انتقال دهید تا به مرور زمان تبدیل به یک مبلغ قابل توجه شود.
 •    افتتاح حساب‌های دارای سود مشارکت: 
  قطعا پس انداز پول به تنهایی پروسه‌ای طولانی مدت بوده که گاها ممکن است کمکی در راه رسیدن به هدف شما نکند. در نتیجه باید به دنبال راه حلی جهت افزایش موجودی حسابتان در کوتاه مدت باشید. یکی از راه حل‌هایی که در این خصوص وجود دارد، افتتاح حسابی است که سود مشارکت سالانه به مبالغ موجود در آن تعلق می‌گیرد. حساب‌های این چنینی به چند برابر شدن مبلغ پس انداز شده شما کمک می‌کنند.
 •   بررسی منطقه‌های گوناگون شهر:
  اگر برای خرید خانه با محدودیت بودجه مواجه هستید، بهتر است که برای شروع به خرید خانه‌ای کوچک و در یک منطقه معمولی بسنده کنید. برای آشنایی با محدوده قیمت خرید خانه لازم است که بخشی از وقت خود را برای پرس و جو از آژانس‌های املاک مختلف و بنگاه‌های محل اختصاص دهید تا در نهایت خانه‌ای متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید، پیدا کنید. 
 •   دریافت وام مسکن:
  گاهی اوقات ممکن است با وجود پس انداز و سود تعلق گرفته به آن باز هم با مقداری کمبود بودجه برای خرید خانه مواجه باشید. در چنین وضعیتی بهترین اقدامی که می توانید انجام دهید، دریافت وام مسکن خواهد بود. در واقع بسیاری از افراد به کمک وام‌های مسکن توانایی خرید خانه پیدا می‌کنند. فقط در رابطه با این موضوع باید نکته‌ای را در نظر بگیرید که آن هم به توانایی بازپرداخت این وام مربوط می‌شود. به بیان واضح‌تر تنها در صورتی که از منبع درآمد خود اطمینان کامل دارید، اقدام به دریافت این وام کنید. چون پس از دریافت وام و خرید خانه باید طی چندین سال مبلغ دریافتی و بهره‌ای که به آن تعلق می‌گیرد را تسویه کنید.
 •   پیش خرید خانه: 
  پیش خرید خانه یکی از روش‌هایی است که برخی افراد از آن استقبال کرده و از این طریق صاحب خانه می‌شوند. در واقع شما با پیش خرید خانه‌ای که مراحل ساخت آن هنوز به اتمام نرسیده می‌توانید بعدها صاحب خانه شوید. بدیهی است که خرید خانه به این شیوه به دلیل نیمه ساخت بودن ساختمان دارای هزینه‌ای به مراتب کمتر از خرید یک خانه تکمیل شده و چند سال ساخت است. فقط قبل از بستن قرارداد و پرداخت هزینه از قانونی بودن اعمال سازنده و فروشنده مطمئن شوید.

قیمت خرید خانه

طبیعتا تعیین قیمت خانه کار راحت و دقیقی نیست. در واقع بسته به اینکه شما در کدام شهر و در چه محله و منطقه‌ای زندگی می‌کنید، قیمت خرید خانه متفاوت خواهد بود. ولی شما در اینجا می توانید از حدود قیمت خرید خانه در شهر خود باخبر شوید. 

فروش خانه

فروش خانه در مقایسه با خرید خانه به مراتب می‌تواند بسیار وقت گیر تر باشد. به همین خاطر کسانی که مایل به فروش خانه خود هستند، همواره به دنبال راهکارهایی جهت فروش فوری می‌گردند. 
مثلا کمک گرفتن از یک مشاور املاک کاربلد تا حدود زیادی در فروش فوری خانه موثر محسوب می‌شود. زیرا مشاور املاک متخصص در این زمینه بوده و با توجه نوسانات موجود در بازار املاک می‌تواند مشاوره منطقی و اطلاعات دقیقی در خصوص فروش ملکتان به شما بدهد. 
همچنین رسیدگی به بخش‌هایی از خانه که نیاز به تعمیرات جزئی دارند، عاملی موثر در جلب مشتری تلقی می‌شود. چراکه هیچ فردی مایل به خرید خانه‌ای که نیاز به کلی تعمیرات ریز و درشت دارد، نیست. 
در کنار این اقدامات اهمیت دادن به تبلیغات جهت فروش خانه هم کمک بسیار بزرگی به شما در روند فروش خانه می‌کند. زیرا با توجه به دیجیتال شدن بسیاری از فعالیت‌ها افراد زیادی تحقیقات خود را از این طریق انجام داده و یا حتی به صورت آنلاین به دنبال خرید خانه می‌گردند. تنها کافی است که از چی ملک در این زمینه کمک بگیرید.
چی ملک به شما کمک می‌کند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن از آخرین اخبار مربوط به اجاره، فروش و خرید خانه مربوط به شهر خود مطلع شوید.

Your House Price
ثبت رایگان آگهی

با چی ملک بدون نیاز به مراجعه حضوری می‌توانید خانه‌ی خود را برای فروش یا اجاره به مشاورین املاک موردنظرتان بسپارید. چی ملک، فهرستی از بهترین و نزدیکترین آژانس‌های املاک را با توجه به موقعیت ملک شما در اختیارتان قرار .می‌دهد تا خانه خود را برای فروش یا اجاره به آنها بسپارید

Your House Price
اطلاعات بازار مسکن

فرصت‌های آینده، همیشه با داشتن داده‌ها و تحلیل اطلاعات موجود به‌وجود می‌آید. از اطلاعات دقیقی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، استفاده و با اطمینان بیشتری برای آینده‌ی سرمایه‌ی خود فرصت‌سازی کنید و «تصمیمی درست» بگیرید